Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Tervolan harjoitusravien 2016 tulokset

                   
  I lähtö   Tervakuksa  tasoitusajo SHETLANNINPONEILLE 900 m.              
                   
Nro   ohjastaja omistaja       aika kilometriaika  
1 Ponikujan Guru Juulia Barsk Juulia Barsk 900     02:55,0 03:14,4  
4 Almnäs Alvar Miina Hallikainen Mervi & Miina Hallikainen 960     02:59,4 03:06,9  
2 Prins III Aino Romsi Sirpa Uusitalo 900     03:16,2 03:38,0  
3 Poissa Tomtagårdens Widar Anniina Hekkala Raimo &Tuula Räsänen 920     poissa    
                   
                   
  II lähtö  Nethorse tasoitusajo SHETLANNINPONEILLE 900 m.              
                   
Nro   ohjastaja omistaja       aika kilometriaika  
5 Aarteen Feeniks Wilma Alatalo Wilma Alatalo 920     02:45,3 02:59,7  
4 Gervalds Kaxe Emilia Ojanaho Annika Ojanaho 920     02:45,4 02:59,8  
1 Mango II Sara Kurkinen Suvi Tauriainen 900     02:48,7 03:07,4 x
2 Joli Bruin Eveliina Ranta Eveliina & Seliina Ranta 900     hll    
3 Rivalrous Kiia Korteniemi Kiia & Kati Korteniemi 900     hll    
                   
                   
  III lähtö Tenergia tasoitusajo SHETLANNINPONEILLE 900 m.              
                   
Nro   Ohjastaja omistaja       aika kilometriaika  
5 Stenbackens Oliver Nea Leppänen Nea & Nelly Leppänen 960     02:39,2 02:45,8 x
1 Little Gladiator Aino Romsi Aino Romsi 900     02:39,7 02:57,4  
2 Savirannan Serafina Rasmus Korkatti Rasmus Korkatti 920     02:39,7 02:53,6 x
3 Rock-Bolly Hemmi Lindgren Valte Salminen 940     02:43,2 02:53,6 x
4 Almnäs Lego Sara-Juulia Valkama Niina Hell & Laura ja Sara-Juulia Valkama 940     02:51,2 03:02,1 x
                   
                   
  IV lähtö Romsin talli tasoitusajo SHETLANNINPONEILLE 900 m.              
                   
Nro   Ohjastaja omistaja       aika kilometriaika  
3 Uutelan Amarilla Fanni Klemetti Iina Palojärvi 980     02:27,6 02:30,6 x
2 Kajsa Kavat Pinja Sujala Jenna Laihola 900     02:30,2 02:46,9 x
3 Gransjöns Humus Miina Hallikainen Mervi & Miina Hallikainen 920     02:31,0 02:44,1  
3 Mantella Sandra Ranta Sandra & Selina Ranta 940     02:31,2 02:40,9 x
1 Vilda Laura Jauhojärvi Laura Jauhojärvi 900     02:34,4 02:51,5 x
3 Teppo Terävä Meiju Ranta Meiju & Minttu Ranta 900     02:40,3 02:58,1 x
                   
                   
  V lähtö Meri-Lapin Maatalousneuvos tasoitusajo LÄMMINVERISILLE 1800 m.            
                   
Nro   Ohjastaja Omistaja       aika kilometriaika  
3 Better Colt Henna Romsi Petri Kiviluoma 1820     02:47,7 01:32,1  
5 Archace Timo Kurkinen Henry Ahola & Niko Kurvinen 1820     02:49,7 01:33,2  
4 Sayonara Napalm Juha Luusuanniemi Janita Luusuanniemi 1820     02:55,2 01:36,3  
1 Amazing Grey Markku Ranta Tanja Aalto 1800     02:57,5 01:38,6  
2 Lasting Spell Meri Tuuli Koivumaa Pentti Rantatorikka 1800     hll    
                   
                   
  VI lähtö Rieskapaikka  tasoitusajo LÄMMINVERISILLE 1800 m.              
                   
Nro   Ohjastaja Omistaja       aika kilometriaika  
4 Dash of Speed Juha Ranta Kauko Ojennus 1820     02:29,5 01:22,1  
3 Glimmer Jam Aarne Ranta Aarne & Eeva-Liisa & Ville Ranta 1820     02:29,5 01:22,1  
1 Veally Boy Minttu-Maaria Virtanen Minna & Suli Pahkamäki 1800     02:32,4 01:24,7  
2 Eager Elise Markku Ranta Sini Raappana 1800     02:38,3 01:27,9  
5 Vilsson Boy Martti Aikio Pekka Tossavainen &Satu Vartiainen 1820     hpl    
                   
                   
  VII lähtö Lapin Marjamatka Oy  tasoitusajo KYLMÄVERISILLE 1800m.            
                   
Nro   Ohjastaja Omistaja       aika kilometriaika  
1 Tåga Odin Aarne Ranta Vilho & Markus Keskimaunu 1800     03:03,7 01:42,1  
2 Jussin Sointu Henna Romsi Juhani Ansamaa 1800     03:04,5 01:42,5  
5 Rekooli Teuvo Särkelä Teuvo Särkelä 1820     03:07,2 01:42,9 x
8 Sipin Onni Markku Ranta Jorma Mustakangas 1880     03:09,5 01:40,8 x
3 Liinuri Seppo Knihtilä Seppo Knihtilä 1800     03:09,6 01:45,3 x
6 Tirrin Tuike Hannu Raasakka Anna Kurkela 1840     03:10,5 01:43,5 x
7 Pohjatuuli Pekka Moilanen Jemina Huhtala & Pekka Moilanen 1860     03:11,3 01:42,8 x
4 Hennylän Ari Kari Arpi Mervi & Petri Puikko 1820     03:21,1 01:50,5 x
                   
                   
  VIII lähtö ST 1 Peura tasoitusajo LÄMMINVERISILLE 1800 m. monte            
                   
Nro   Ohjastaja Omistaja       aika kilometriaika  
3 Nose by Nose Minttu-Maaria Virtanen Jenni Peltokorpi & Osmo huhtala 1860     02:28,1 01:19,6  
2 Quasimodor Heidi Laukkanen Eija Ahola-Kurkinen 1840     02:28,9 01:20,9  
1 Road to Heaven Arto Johansson Joni Heikkinen & Arto Johansson 1800     02:43,6 01:30,9 x
                   
                   
  IX lähtö Risu Racing oy tasoitusajo KYLMÄVERISILLE 1800m.              
                   
Nro   Ohjastaja Omistaja       aika kilometriaika  
4 Tokkeri Markku Ranta Janne & Niina Kaihua 1840     02:56,9 01:36,1  
1 Tuurin Toive Lauri Savinainen Assi-team 1800     03:03,2 01:41,8 x
5 Silkeravna Minttu-Maaria Virtanen Minna & Suli Pahkamäki 1840     03:04,0 01:40,0 x
3 Aikapiika Aarne Ranta Aarne & Ville Ranta 1800      hlo 2    
2 Poissa Primatonna Henna Romsi Virpi Vääräniemi 1800     poissa    
                   
                   
  X lähtö Tervolan Osuuspankki tasoitusajo  LÄMMINVERISILLE 1800 m.            
                   
Nro   Ohjastaja Omistaja       aika kilometriaika  
6 Turbo Asa Aarne Ranta Aarne Ranta 1860     02:41,4 01:26,8  
5 The Chief of Rome Pekka Moilanen Henna & Pekka Moilanen 1840     02:41,7 01:27,9  
3 Donata Caner Juha Ranta Matti Hepoaho 1820     02:42,7 01:29,4  
2 Miss Caperina Johanna Kuusela Johanna Kuusela 1800     02:45,5 01:31,9  
1 Lovely Lonely Juha Luusuanniemi Sini Raappana 1800     hpl    
4 Poissa Amazing Flight Markku Ranta Katja Ollila 1840     poissa    
                   
                   
  XI  lähtö Tervolan kunta Tervolan kuninkuusajo tasoitusajo KYLMÄVERISILLE 2700 m.            
                   
Nro   Ohjastaja Omistaja       aika kilometriaika  
4 Taksrok Markku Ranta Janne & Niina Kaihua 2740     04:18,1 01:34,2  
1 Ekoteko Juha Ranta Juha Ranta 2700     04:18,3 01:35,7  
3 Vieskaar Sami Huru Sami Huru & Tiina Ruotsalainen 2740     04:21,6 01:35,5  
5 Poken Viasko Aarne Ranta Katja Ollila 2760     04:23,5 01:35,5  
2 Torpparin Toivo Santeri Oikarainen Riikka Ylilammi 2700     hll    
                   
                   
  XII lähtö Tervolan apteekki tasoitusajo SHETLANNINPONEILLE 900 m. monte            
                   
Nro   ohjastaja omistaja       aika kilometriaika  
4 Mantella  Meiju Ranta Sandra & Selina Ranta 940     02:39,3 02:49,5 x
3 Gransjöns Humus Pinja Sujala Mervi & Miina Hallikainen 920     02:43,7 02:57,9  
2 Kajsa Kavat Jenna Laihola Sara-Juulia Valkama 900     02:45,8 03:04,2  
1 Vilda Laura Jauhojärvi Laura Jauhojärvi 900     02:46,8 03:05,3 x
 
©2017 Tervolan hevosjalostusyhdistys ry - suntuubi.com