Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

TULOKSET 2015

 

I lähtö  SEO Tervola ja Tervolan Sähkö TASOITUSAJO SHETLANNINPONEILLE 900 m      
               
  nro poni ohjastaja omistaja aika km aika  
1. 7 Almnäs Alvar Miina Hallikainen  Mervi & Miina Hallikainen 02:54,6 03:05,7  
2. 1 Lähdevainion Nala Minttu-Maaria Virtanen  Mervi Puikko & Niina Ranta 02:58,4 03:18,2  
3. 6 Aarteen Feeniks Wilma Alatalo  Wilma Alatalo 03:01,8 03:13,4  
4. 5 M.K.Bettina Julia Fotonoff  Merilapin Raskashuolto 03:05,6 03:21,8 x
5. 4 Rama Aschere Annareetta Kuusela  Annielena & Annareetta Kuusela 03:17,9 03:35,2  
6. 3 Prins III Rea Korkatti  Sirpa Uusitalo 03:17,9 03:39,9 x
7. 2 Eternal Sweetie Laura Jauhojärvi  Miriikka Areva 04:18,5 04:47,2 x
               
               
II lähtö  Tervolan apteekki TASOITUSAJO SHETLANNINPONEILLE 900 m      
               
  Nro   ohjastaja omistaja aika km aika  
1. 6 Savirannan Serafina Rasmus Korkatti  Rasmus Korkatti 02:44,1 02:54,6  
2. 7 Gervalds Kaxe Emilia Ojanaho  Annika Ojanaho 02:44,7 02:55,2 x       
3. 3 Hakalan Oliver Pinja Sujala  Pinja & Sanna Sujala 02:46,5 03:01,0  
4. 1 Ponikujan Lissu Annielena Kuusela  Annielena & Annareetta Kuusela 02:48,4 03:07,1  
5. 5 Little Gladiator Aino Romsi  Aino Romsi 02:48,4 03:03,0 x
6. 4 Joli Bruin Eveliina Ranta  Eveliina & Seliina Ranta 03:03,3 03:19,3 x
7. 2 Metty's Venla Pietari Romsi  Pietari Romsi hll    
               
               
III lähtö Tenergia TASOITUSAJO SHETLANNINPONEILLE 900 m      
               
  Nro   Ohjastaja omistaja Aika km aika  
1. 3 Little Bumby Ride Fanni Klemetti  Mika & Saija Kuusela 02:39,1 02:56,8  
2. 1 Almnäs Lego Sara-Juulia Valkama Niina Hell &  Laura ja Sara-Juulia Valkama 02:39,2 02:49,3 x
  4 Jokimäen Sabrina Emma Ojanaho  Annika Ojanaho hml    
  2 Gransjöns Humus Miina Hallikainen  Mervi Hallikainen hll    
               
IV lähtö Meri-Lapin Maatalousneuvos TASOITUSAJO lämminverisille 1800 m      
               
  Nro   Ohjastaja omistaja aika km aika  
1. 3 Luikon Elizabeth Anniina Leinonen  Pentti Koskimäki 02:48,9 01:32,8  
  2 Prose Kati Särkelä  Proosa Talli hll    
  1 Miss Caperina Juha Kuukasjärvi  Johanna Kuusela hpl    
               
               
V lähtö Lapin Marjamatka TASOITUSAJO SUOMENHEVOSILLE 1800 m.      
               
  Nro   Ohjastaja Omistaja Aika km aika  
1. 2 Maksi-Onni Henna Sarajärvi  Henna Sarajärvi 03:06,6 01:42,5  
2. 1 Tähtisen Toivo Mikko Karen  Niina Karen 03:10,1 01:45,6 x
  3 Hennylän Ari Kari Arpi Mervi & Petri Puikko hll    
  5 Aikapiika Markku Ranta  Aarne & Ville Ranta hll    
               
               
VI lähtö Pohjoista Voimaa TASOITUSAJO lämminverisille 1800 m.      
               
  Nro   Ohjastaja Omistaja Aika km aika  
1. 1 Greeper Paula Tervonen  Sinna Tervonen 02:26,4 01:21,3  
2. 3 Startale Tinker Petri Ahvenjärvi  Marjis Ahvenjärvi 02:26,8 01:21,6  
3. 4 Justine's Pride Teemu Sadinmaa  Hannu Ilmola & Teemu Sadinmaa 02:27,3 01:21,0  
               
               
VII lähtö Jenssin Muistoajo (Kari Salmela 50 V)  TASOITUSAJO suomenhevosille 1800m.      
               
  Nro   Ohjastaja Omistaja Aika km aika  
1. 2 Tuurin Toive Lauri Savinainen  Assi-Team 03:12,7 01:47,1  
2. 5 Primatonna Henna Romsi  Vilho & Virpi Vääräniemi 03:14,5 01:43,5 x
3. 4 Tähti-Pate Markku Ranta Juha Hepoaho 03:17,9 01:48,7 x
4. 3 Ruuvalo Mikko Karen  Reijo Korkatti 03:26,7 01:54,9 x
5. 1 Impin Ville Niina Karen  Sari Siipola hpl    
               
               
VIII lähtö ST 1 Peura TASOITUSAJO lämminverisille 1800 m. monte      
               
  Nro   Ohjastaja Omistaja Aika km aika  
1. 1 Treess Fullerö Erika Laine  Jam's Stable 02:30,2 01:23,4  
2. 3 Quasimodor Iida Lantto  Eija Ahola-Kurkinen 02:31,6 01:22,4  
3. 5 Joonatansin Minttu-Maaria Virtanen  Minttu-Maaria Virtanen 02:32,1 01:21,8  
4. 4 Truman Zet Nina Mattila  Alexander Reavey 02:43,4 01:27,8  
5. 2 Looks Good Marjut Eero  S.Dunder & S. ja T. Lindgren & N. ja R. Nystedt hll    
               
               
IX lähtö Tervolan Osuuspankki TASOITUSAJO LÄMMINVERISILLE 1800m.      
               
  Nro   Ohjastaja Omistaja Aika km aika  
1. 3 Victory Rose Petri Ahvenjärvi  Jam's Stable 02:29,7 01:23,2  
2. 1 Sesam Boy Timo Kurkinen  Henry Ahola 02:32,3 01:24,6  
3. 2 Luikon Elkhorn  Anniina Leinonen  Pentti Koskimäki hpl    
               
               
X lähtö TERVOLAN KUNINKUUSAJO          
               
  Nro   Ohjastaja Omistaja Aika km aika  
1. 3 Villihuuma Henna Romsi Teemu Pennanen & Heikki ja Henna Romsi 04:29,4 01:37,0  
2. 1 Caro Kari Ylismäki Kari Ylismäki 04:29,6 01:39,8  
3. 2 Ekoteko Juha Ranta  Juha Ranta 04:32,7 01:39,5 x
  4 Vieskaar Paula Tervonen Huru & Ruotsalainen hpl    
               
               
XI  lähtö Nethorse Tasoitusajo Shetlanninponeille 900. Monte        
               
      Ohjastaja Omistaja Aika km aika  
1. 4 Gransjöns Humus Miina Hallikainen  Mervi & Miina Hallikainen 02:49,4 02:49,4 x
2. 3 Vilda Laura Jauhojärvi  Laura Jauhojärvi 02:53,5 02:57,0 x
3. 2 Ponikujan Lissu Annielena Kuusela  Annielena & Annareetta Kuusela 02:56,8 03:12,2  
4. 1 Dark Doris Sara Kurkinen  H. Ahola & J., J., N. ja S. Kurkinen hll    
©2017 Tervolan hevosjalostusyhdistys ry - suntuubi.com