Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

HARJOITUSRAVIT 2014
TULOKSET

 

    I lähtö TASOITUSAJO SHETLANNINPONEILLE 900 m        
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja Aika Kilometriaika
1 5 Almnäs Alvar Minna ja Mervi Hallikainen Miina Hallikainen 02:58,1 03:13,5
2 2 Hakalan Oliver Pinja ja Sanna Sujala Pinja Sujala 02:58,6 03:18,4
3 3 Sollidens Eurydike Akseli, Oskari ja Viljami Jokinen Selina Partanen 03:00,9 03:21,0
4 1 Little Bumby Ride Pietari Romsi Pietari Romsi 03:01,6 03:21,8
5 4 Gloria Anni ja Martti Ylimäki Anni Ylimäki 03:03,8 03:19,8
             
             
    II lähtö TASOITUSAJO SHETLANNINPONEILLE 900 m        
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja Aika Kilometriaika
1 3 Gervalds Kaxe Annika Ojanaho Emilia Ojanaho 02:41,4 02:59,3
2 1 Little Gladiator Aino Romsi Aino Romsi 02:44,2 03:02,4
3 5 Suojalan Gaia Inka ja Vertti Kaihua Fanni Klemetti 02:45,0 02:59,3
4 2 Joli Bruin Eveliina ja Seliina Ranta Eveliina Ranta 02:45,2 03:03,6
5 7 Jokimäen Sabriina Annika Ojanaho Emma Ojanaho 02:51,9 03:02,8
6 6 Stonebay's Jolly Jumper Ella ja Selina Partanen Nanni Pelimanni 02:57,3 03:08,6
7 4 Louen Petronella Koulutuskuntayhtymä Lappia Niina Ranta 03:18,3 03:35,5
             
             
             
    III lähtö TASOITUSAJO SHETLANNINPONEILLE 900 m        
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja Aika Kilometriaika
1 4 Stenstugu Dynamit-Harry Annasofia Lantto Iida Lantto 02:25,4 02:28,3
2 3 Gransjöns Humus Mervi Hallikainen Miina Hallikainen 02:28,0 02:37,4
3 1 Beldira Sari Korkatti Rasmus Korkatti 02:33,7 02:50,8
4 2 Almnäs Lego Niina Hell&Laura ja Sara-Juulia Valkama Sara-Juulia Valkama 02:36,6 02:54,0
             
             
    IV lähtö TASOITUSAJO SUOMENHEVOSILLE 1800 m        
Sija Nro   Omistaja   aika Kilometriaika
1 5 Maksi-Onni Henna Sarajärvi ja Tanja Määttä Henna Sarajärvi 03:29,9 01:55,3
2 2 Suviprinssi Pekka Juopperi ja Henna Romsi Henna Romsi 03:30,4 01:56,9
3 1 Voken Eikka Janne ja Niina Kaihua Markku Ranta 03:32,0 01:57,8
4 3 Tuurin Toive Assi-Team Lauri Savinainen 04:01,0 02:12,4
mll 4 Jängän Ruska Johanna Salmela Helena Salmela 03:32,0 01:56,5
             
             
    V lähtö TASOITUSLÄHTÖ LÄMMINVERISILLE 1800 m.        
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja Aika Kilometriaika
1 2 Luikon Bronson Esko Linna& Johanna ja Sari Valikainen Sami Saarela 02:33,6 01:25,3
2 6 Veally Boy Minna ja Suli Pahkamäki Aarne Ranta 02:35,2 01:24,3
3 4 True Devil Sami Saarela Maria Niemelä 02:35,3 01:25,3
4 3 Lady Spell Pentti Rantatorikka Henna Romsi 02:36,0 01:26,6
5 7 Seeking Seconds Marianne Luusuanniemi Juha Luusuanniemi 02:35,5 01:22,7
6 5 Sweetheart Qed Tiia ja Tessa Salmela Tiia Salmela 02:40,7 01:28,3
k 1 Enrique Press Meri Tuuli Koivumaa ja Aarno Lindqvist Meri Tuuli Koivumaa   00:00,0
             
             
    VI lähtö TASOITUSAJO SUOMENHEVOSILLE 1800 m.        
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja Aika Kilometriaika
1 5 Lyyli-Pekku Pekka ja Ari-Pekka Johansson Arto Johansson 03:12,0 01:44,3
2 3 Ruuvalo Reijo Korkatti Aarne Ranta 03:12,8 01:45,9
3 4 Toiveen Sankari Juha Ranta Juha Ranta 03:30,9 01:55,9
4 2 Tähti-Pate Juha Hepoaho Markku Ranta 03:31,6 01:57,6
5 1 Hennylän Ari Mervi ja Petri Puikko Kari Arpi 03:36,6 02:00,3
             
             
    VII lähtö TASOITUSAJO LÄMMINVERISILLE 1800m. Monte        
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja Aika Kilometriaika
1 3 Quasimodor Eija Ahola-Kurkinen Mari Vähänikkilä 02:34,3 01:24,8
2 5 Jimmybob Beyonce Sami Saarela Maria Niemelä 02:34,7 01:24,1
3 2 Eager Elise Maija Tossavainen Mira Rytkönen 02:36,7 01:26,1
4 1 Joana's Otto Boy Annasofia ja Iida Lantto Iida Lantto 02:37,2 01:27,3
5 4 Look's Good S.Dunder,S&T.Lindgren ja N&R.Nystedt Heidi E. Hiltunen 02:39,2 01:26,5
             
             
    VIII lähtö TASOITUSAJO SUOMENHEVOSILLE 1800 m.        
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja Aika Kilometriaika
1 4 Valman Likka Juhani&Eija Ansamaa ja Heikki&Henna Romsi Henna Romsi 02:54,5 01:34,9
2 3 Ekoteko Juha Ranta Juha Ranta 02:54,6 01:35,9
3 2 Mega-Salama Sami Saarela Aarne Ranta 02:55,8 01:36,6
4 1 Vitan Taika Pekka Johansson Arto Johansson 03:12,7 01:47,0
             
             
    IX lähtö TASOITUSAJO LÄMMINVERISILLE 1800m.        
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja Aika Kilometriaika
1 1 Treess Fullerö Henna Leivo ja Sanna Päivinen Marju Eero 02:25,7 01:21,0
2 2 Colorado Laukko Minna ja Suli Pahkamäki Aarne Ranta 02:26,1 01:21,2
3 5 Greeper Sinna Tervonen Paula Tervonen 02:26,8 01:19,8
4 3 Justine's Pride Hannu Ilmola ja Teemu Sadinmaa Markku Ranta 02:27,8 01:20,3
5 4 Big Ben U.S Marianne Luusuanniemi Juha Luusuanniemi 02:28,0 01:20,4
             
             
    X lähtö TERVOLAN KUNINKUUSAJO        
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja Aika Kilometriaika
1 2 Vieskaar Sami Huru ja Tiina Ruotsalainen Markku Ranta 04:08,8 01:31,5
2 3 Krossi Kivinen, Liimatta, Pennanen,Rantatorikka ja Romsit Henna Romsi 04:10,1 01:31,3
3 1 Topmar Eero ja Outi Kujala Marjut Eero 04:21,3 01:36,8


Tervolan kunkut!

©2017 Tervolan hevosjalostusyhdistys ry - suntuubi.com