Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

HARJOITUSRAVIT 2012
Lauantaina 22.9.

TULOKSET:

Lähtö I Ponimonte 900m              
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja       Aika Kmaika
1 6 GRANSJÖNS HUMUS Mervi Hallikainen Miina Hallikainen 920 : 3 02:50.0 03:04.7
2 5 ALMNÄS LEGO Susanna Koivuranta Sara-Juulia Valkama 920 : 2 02:51.0 03:05.8
3 4 BELDIRA Sari Korkatti Roosa Posti 920 : 1 02:51.0 03:05.8
4 3 MIDSUMMER SIR Ida Löf Iida Lantto 900 : 3 02:52.0 03:11.1
5 2 STONEBOY´S JOLLY JUMPER Ella ja Selina Partanen Ella Partanen 900 : 2 02:58.0 03:17.7
p 1 JOKIMÄEN SABRIINA Annika Ojanaho Anna-Sofia Lantto 900 : 1    
p 7 STENSTUGU DYNAMIT-HARRY Anna-Sofia Lantto Iida Lantto 940 : 1    
                   
Lähtö II Tasoitusajo suomenhevosille 1800 m            
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja       Aika Kmaika
1 3 TÄHTI HUMANTERI Pentti Happo Mikko Karen 1820 : 1 03:20.0 01:49.8
2 4 KETTUMAAN TAIKA Eija Kaikkonen ja Ismo Petäjäjärvi Eija Kaikkonen 1820 : 2 03:22.0 01:50.9
3 1 LOIMOTAR Eero Varajärvi Aarne Ranta 1800 : 1 03:26.0 01:54.4
4 2 RUUVALO Reijo Korkatti Markku Ranta 1800 : 2 03:40.0 02:02.2
                   
Lähtö III Tasoitusajo lämminverisille 1800 m            
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja       Aika Kmaika
1 4 AMAZING HILL Eija Kaikkonen ja Ismo Petäjäjärvi Eija Kaikkonen 1820 : 1 02:38.0 01:26.8
2 1 HILLBILLY HANK Kirsti Haapasaari ja Elmeri Parviainen Aarne Ranta 1800 : 1 02:39.0 01:28.3
3 3 CINDY BONG Erja ja Martti Ruotsalainen Erja Ruotsalainen 1800 : 3 02:39.0 01:28.3
4 5 MEMENTO MORI Kristofer Torala Jarmo Niemelä 1820 : 2 02:42.0 01:29.0
5 2 SWEETHEART QED Tiia ja Tessa Salmela Tiia Salmela 1800 : 2 02:58.0 01:38.8
hpl 6 COLORADO LAUKKO Minna ja Suli Pahkamäki Markku Ranta 1820 : 3    
                   
Lähtö IV Tasoitusajo monte suomenhevosille 1800 m            
Sija Nro   Omistaja         Aika Kmaika
1 2 MUUSAN SALAMA Henna ja Heikki Romsi Hanna Romsi 1820 : 1 02:54.0 01:35.6
2 3 HISKIN HUMU Aarne Ranta Erika Laine 1840 : 1 02:54.0 01:34.5
p 1 AIKA KIHO Lakkapää, Pennanen, Liimatta, Romsi, Romsi Katariina Palomäki 1800 : 1    
                   
Lähtö V Tasoitusajo monte lämminverisille 1800 m            
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja       Aika Kmaika
1 3 TALENT MARTIN Martti Mäkinen Nina Karen 1800 : 3 02:37.0 01:27.2
2 2 DOWN HILL SISU Timo ja Laura Alamäki, Esko Kujansuu Aarne Ranta 1800 : 2 02:38.0 01:27.7
3 5 LOOK OUT ME Jarmo Matson, Hanna Niskala Hanna Niskala 1820 : 2 02:39.0 01:27.3
4 4 BARBIE´S KEN Petri Vakkala Petri Vakkala 1820 : 1 02:42.0 01:29.0
hpl 1 SHARP BOY Teija Ylivaara Teija Ylivaara 1800 : 1    
                   
Lähtö VI Tasoitusajo lämminverisille 1800 m            
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja       Aika Kmaika
1 1 DINK OAK Jouni ja Anna Kontio Markku Ranta 1800 : 1 02:27.0 01:21.6
2 4 NOT A JOKE Eila Heikonen Riikka Maria Heikonen 1820 : 2 02:28.0 01:21.3
hlo 2 MR SANDMAN Kauko Ojennus Aarne Ranta 1800 : 2    
p 3 LIVI DEGO Liisa Keskimaunu ja Matti Maunu Matti Maunu 1820 : 1    
                   
Lähtö VII Tasoitusajo suomenhevosille 1800 m            
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja       Aika Kmaika
1 3 VARKKERI Seppo Knihtilä Aarne Ranta 1840 : 1 03:08.0 01:42.1
2 1 TOIVEEN SANKARI Juha Ranta Juha Ranta 1800 : 1 03:30.0 01:56.6
p 2 TAKSELI Markus Tuomela Mikko Karen 1820 : 1    
                   
Lähtö VIII Tasoitusajo monte lämminverisille 1800 m            
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja       Aika Kmaika
1 1 EUROTEX Riikka-Maria Heikonen Meri-Tuuli Koivumaa 1800 : 1 02:30.0 01:23.3
hpl 3 SARATOGA SPRINGS Teuvo Järvinen ja Jouni Järvensivu Katariina Palomäki 1820 : 1 02:27.0 01:20.7
p 2 AXEL MARAILLE Tuija Irri Henna Romsi 1800 : 2    
                   
Lähtö IX Tasoitusajo lämminverisille 1800 m            
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja       Aika Kmaika
1 1 PARADICE SUN Ellinoora Kantola Ellinoora Kantola 1800 : 1 02:27.0 01:21.6
2 2 THIS LIFE Heidi Hiltunen Markku Ranta 1800 : 2 02:28.0 01:22.2
3 3 GREEPER Sinna Tervonen Paula Tervonen 1800 : 3 02:28.0 01:22.2
4 4 JOONATANSIN Minttu-Maaria Virtanen Aarne Ranta 1820 : 1 02:29.0 01:21.8
                   
Lähtö X Tasoitusajo A-poneille 900 m            
Sija Nro   Omistaja Ohjastaja       Aika Kmaika
1 11 KALLELAN NOKKONEN Iida Lantto Iida Lantto 980   1 02:34.0 02:37.1
2 12 MANTELLA Roosa ja Ronja Posti Roosa Posti 980   2 02:26.0 02:28.9
3 10 GRANSJÖNS HUMUS Mervi Hallikainen Miina Hallikainen 960   3 02:43.0 02:49.7
4 6 BESTIINA Hanna Nikka Hanna Nikka 940   4 02:44.0 02:54.4
5 5 ROCK-BOLLY Eero Karjula Julia Karjula 940   3 02:45.0 02:55.5
6 4 ALMNÄS LEGO Susanna Koivuranta Sara-Juulia Valkama 940   2 02:46.0 02:56.5
7 7 BELDIRA Sari Korkatti Maria Virta 940   5 02:52.0 03:02.9
8 1 JELEX Milla-Marika ja Roosa-Maria Kursula Iina Palojärvi 900 : 1 02:56.0 03:15.5
9 2 MIDSUMMER SIR Iisa Löf Iida Löf 920 : 1 02:57.0 03:12.3
p 3 JOKIMÄEN SABRIINA Annika Ojanaho Emilia Ojanaho 940 : 1    
p 8 STRAIT´S POKER Eemeli ja Eveliina Jokinen Eveliina Jokinen 960   1    
p 9 ALLGUNNENS VIKING Ellinoora Kantola Ellinoora Kantola 960   2    

 

©2017 Tervolan hevosjalostusyhdistys ry - suntuubi.com