Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

HARJOITUSRAVIT 2010
Lauantaina 18.9. klo 13.00 alkaen

KUVIA
.
TULOKSET:
 

1. LÄHTÖ Ponit 900 m
sija hevonen omistaja ohjastaja aika kmaika

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.

ULAN BATOR
ROSENBERGS DUKAT
UUTELAN AMARILLA
STRAIT´S POKER
ALLGUNNENS VIKING
STONEBOY´S JOLLY JUMPER
LINES HÅKAN
Kati ja Kiia Korteniemi
Elli-Noora Kantola
Iina Palojärvi
Eveliina Jokinen
Ellinoora Kantola
Santeri Oikarainen
Linda Rantamaula
Kati Korteniemi
Elli-Noora Kantola
Iina Palojärvi
Selina Partanen
Heidi Laukkanen
Santeri Oikarainen
Linda Rantamaula
02:50,3
02:50,5
02:51,8
02:59,2
02:59,9
02:59,2
02:00,0
02:47,0
02:50,5
02:59,0
03:19,1
02:56,4
03:02,9
02:02,4

 

..

2. LÄHTÖ Ponimonte 900 m
sija hevonen omistaja ohjastaja aika kmaika
1.
2.
3.
4.
hll
WIKNERSLAURITZ
JELLA
PONIKUJAN ALBERT
BESTIINA
BELDIRA
Anna-Sofia ja Iida Lantto
M-M & R-M Kursula
Anna-Sofia ja Iida Lantto
Hanna Nikke
Sari Vall
Iida Lantto
Eveliina Jokinen
Anna-Sofia Lantto
Iina Palojärvi
Rea Korkatti
02:55,0
02:56,0
02:59,0
03:06,7
-
03:06,2
03:15,6
03:10,4
03:27,4
-

 

.

3. LÄHTÖ Tasoitusajo lämminverisille 1800 m

 
sija hevonen omistaja ohjastaja aika kmaika
1.
2.
3.
4.
p.
LORD MAJAMI
SUPRISE HILL
LOVER PRIDE
AMAZING HILL
BOCAMAN
Alamartimo R & V & R.O-talli
Markku Kuusela
Tuula Tapio ja Riitta Vierelä
Eija Kaikkonen&Ismo Petäjäjärvi
Mika Karhinen
Aarne Ranta
Markku Kuusela
Hanna Ranta
Ismo Petäjäjärvi
Mika Jauhola
02:35,2
02:35,2
02:38,7
02:39,3
-
01:25,3
01:26,2
01:27,2
01:28,5
00:00,0

.

4. LÄHTÖ Tasoitusajo suomenhevosille 1800 m
sija hevonen omistaja ohjastaja aika kmaika
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
VIESKAAR
HUMUPILKE
PUHARIN PIETARI
LALLIN ZORRO
VARKKERI
SCARLET
RYMY-REUTORI
Sami Huru &Tiina Ruotsalainen
Kangas & Saari & Tirroniemi
Kaisa Tervo
Eija Kaikkonen
Seppo Knihtilä
Team Wood Ram
Riitta Vierelä &Tuula Tapio
Aarne Ranta
Katariina Palomäki
Markku Ranta
Eija Kaikkonen
Seppo Knihtilä
Henna Romsi
Hanna Ranta
03:04,6
03:10,2
03:10,3
03:11,9
03:14,1
03:14,3
03:19,0
01:40,3
01:44,5
01:44,6
01:44,3
01:46,6
01:47,9
01:49,3

.  

5. LÄHTÖ Monte lämminverisille 1800 m
sija hevonen omistaja ohjastaja aika kmaika
1.
2.
3.
hll
p
YONKERS BOKO
I´LLBE BACK
RAMONA KEMP
BORIS VICE
ATTILA DI MAR
Stall Ypsilon
Haataja Krista ja Mia
EnbuskeT&H&Isokangas&Kärnä
Talli Jossain
Marianne Luusuanniemi
Katariina Palomäki
Paula Lehtola
Erika Laine
Jaana Oikarainen
Susanna Stenius
02:30,0
02:35,5
02:35,5
-
-
01:23,3
01:25,4
01:25,4
00:00,0
00:00,0

.

6. LÄHTÖ Tasoitusajo suomenhevosille 1800 m
sija hevonen omistaja ohjastaja aika kmaika
1.
2.
3.

hva
VINKURI
WAUHTI-WINTIÖ
KÄTEVÄN LISSU

LÄNSITUULI
Markku &Aarne Ranta
Hannu Alaluusua
Katja Salmela

Pekka Johansson
Aarne Ranta
Hemmi Salminen
Helena Salmela

Arto Johansson
02:54,2
03:02,8
03:03,0

-
01:34,7
01:40,4
01:40,5

00:00,0

.

 

7. LÄHTÖ Tasoitusajo lämminverisille 1800 m
sija hevonen omistaja ohjastaja aika kmaika
1.
2.
3.
4.
p.
LUIKON ZELDA
GREEPER
GRYNET THE GREAT
BWT DIGGER
ARAGON CHINOOK
Pentti Koskimäki
Sinna Tervonen
Ylimäki Marko &Posti Olavi
Aarne Ranta
Stable Sweden Kb Winner
Mika Jauhola
Paula Tervonen
Markku Ranta
Aarne Ranta
Hemmi Salminen
02:28,0
02:28,8
02:28,9
02:36,4
-
01:22,2
01:21,8
01:22,7
01:25,9
00:00,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

8. LÄHTÖ Monte kylmäverisille 1800m
sija hevonen omistaja ohjastaja aika kmaika
1.
2.
3.

4.
LOISTO-HURRA
HELUKER
ANDRE TENOR

VELERI
MiettinenJ &FaithAndHopeOy
Romsi Heikki & Henna
Janita Luusuanniemi

Teija Granath
Katariina Palomäki
Henna Romsi
Paula Lehtola

Katri Mikkola
02:53,1
02:53,1
03:13,6

03:31,2
01:35,1
01:33,1
01:45,2

01:57,3

.

 

9. LÄHTÖ Tasoitusajo lämminverisille 1800 m
sija hevonen omistaja ohjastaja aika kmaika
1.
2.
3.
4.
hll

p
SILVER NOVA
DAVIDO
NAGLOG
SUE HORNLINE
HORNY ROCKET

NIRO DE HEDEBO
Öberg Jan &Kinaret-Öberg M.
Matti Kuha
Petri Ojala
Mervi Saarela
Johanna Luusuanniemi

Pekka Tamminen
Arto Rahkonen
Markku Kuusela
Mika Jauhola
Markku Ranta
Juha Luusuanniemi

Aarne Ranta
02:27,1
02:29,1
02:29,7
02:36,7
-

-
01:19,9
01:21,0
01:22,3
01:27,1
00:00,0

00:00,0

.

10. LÄHTÖ Tasoitusajo suomenhevosille 1800 m
sija hevonen omistaja ohjastaja aika kmaika
1.
2.
3.
KARKU
HISKIN HUMU
KEESSAR
Aarne Ranta
Aarne Ranta
Juha Ranta
Aarne Ranta
Markku Ranta
Juha Ranta
02:47,3
02:48,0
02:49,1
01:30,9
01:32,3
01:33,9

 

 

 

.

LÄHTÖLISTAT:
1. Lähtö poni


1. Strait's Poker - Selina Partanen
3v m o Bjorn v.st. Nieuwmoed 28 SH -
Hagelunds Daffodill 484 Sh - Helmund of Transy Yht:1:0-0-0 10:1 0-0-0 0,00e 3.13,4ly
60m------------------------------------
2. Uutelan Amarilla - Iina Palojärvi
4v trn t Golda Apache 75 SH - Milli - Iano 17 SH Yht:27 1-0-8 10:18 1-0-2 466,00e 2.55,4ly
80m------------------------------------
3. Lines Håkan - Linda Rantamaula
6v trn r Maxmer - Isabelle - Eric v.St. Zwarte Hof Yht:52 2-8-7 10:14 0-1-4 951,00e 2.49,4ly
4. Stonebay's Jolly Jumper - Santeri Oikarainen
6v rtkrj r Vetebulle 69 SH - Stonebay's Evita - Big Tico 36 SH Yht:50 3-3-4 10:16 0-0-0 712,00e 2.50,3ly
100m----------------------------------
5. Rosenbergs Dukat - Ellinoora Kantola
7v rnpst r Haodo - Dun - Backgammon Yht:40 9-6-7 1306,00e 2.58,1aly 2.43,3 ly
120m----------------------------------
6. Allgunnens Viking - Heidi Laukkanen
12v m r Almäns Elegant - Blaxi - Danilo Yht:66 7-12-8 10:2 0-0-0 1600,00e 2.47,2aly 2.38,9ly
7. Ulan Bator - Kati Kortenniemi
11v rn r Fridhems Algot - Nippran - Freddie Yht:138 10-11-17 10:11 1-1-4 3007,00e 2.34,4aly 2.37,8ly

2. Lähtö poni monte

1. Bestiina - Iina Palojärvi
9v tprn t Kompis Fritiof 19 SH - Tanjiina 755 SH - Emux 8 SH Yht:38 2-3-2 10:8 1-0-2 568,00e 2.57,7ly
2. Jella - Eveliina Jokinen
12v m t Ytterhalls Frosson SWE 43 SH - Jolanda - Bjorn v.st. Nieuwmoed 28 SH Yht:37 5-2-7 10:0 1270,00e 2.56,2ly
40m----------------------------------
3. Beldira - Rea Korkatti
9v klm t RP-Amigo 48 SH - Opaal v.d. Kuper - Scurry of Marshwood Yht:29 2-2-2 10:2 1-0-0 447,00e 2.49,6ly
4. Ponikujan Albert - Anna-Sofia Lantto
6v m o Ytterhalls Frosson Swe 43 SH - Kombelinda 964 SH - Kompis Fritiof 19 SH Yht:12 3-1-1 10:10 2-1-1 370,00e 2.50,4ly
5. Wikners Lauritz - Iida Lantto
9v m o Timothy v.St. Geerhof NLD 64 SH -  Angelina v.Bentjes 480 SH - Raspoetin v.d. Uitweg Yht:52 4-5-3 10: 10 0-1-1 969,00e 2.49,1ly

3. Lähtö

1. Amazing Hill - Ismo Petäjäjärvi
3v trn t Special Dilemma - Gilda Horn - Silver Game Yht:0 10:0 0e (1.37.7)

2. Bocaman - Mika Jauhola
3v m o Madison Hall - Bocamint - Doublemint Yht:0 10:0 0e (1.26.1)
3. Surprise Hill - Markku Kuusela
3v tprn t Special Dilemma - Mosaik Hornline - Kosar Yht:0 10:0 0e (1.23.0)
20m--------------------------------
4. Lover Pride - Hanna Ranta
10v m r New Legend - Key Princess - Arnie's Aim Yht:5 0-0-0 10:0 0e 27,4ke
5. Lord Majami - Aarne Ranta
5v prn o Exceguer - Norma Söndergård - Tommy Crown Yht:2 0-0-0 10:0 50e 19,8ake

4. Lähtö

1. Scarlet - Henna Romsi
3v tprt t A.T. Eko - Barbro - Patrik Yht:0 10:0 0e (1.50.0)
20m-------------------------------
2. Rymy-Reutori - Hanna Ranta
4v prt r Ruupeni - H.K. Live - Samun-Samuli Yht:0 10:0 0e (-)
3. Humupilke - Katariina Palomäki
4v prt o Romeo Lax - Japatar - A.T. Vinski Yht:0 10:0 0e (1.53.9)
4. Puharin Pietari - Markku Ranta
6v prt o Juli Pat - Ainase - Ponseri Yht:0 10:0 0e (1.59.6)
5. Varkkeri - Seppo Knihtilä
4v vrt o Viesker - Tynttyri - Turo Yht:0 10:0 0e (1.45.4)
40m------------------------------
6. Vieskaar - Aarne Ranta
7v rt r Viesker - Pellestiina - Pysteri Yht:3 0-1-0 10:0 200e 40,4ke
7. Lallin Zorro - Eija Kaikkonen
7v prt r Lallikas - Hilton Kilinä - Hilto Yht:6 0-0-1 10:3 0-0-1 290e 37,7ke

5 Lähtö monte

1. Boris Vice - Jaana Oikarainen
5v tprn r Arbor Smokin Pride - Smokin Yankee Yht:19 1-3-5 10:7-1-1-0 1811e 18,3ake 18,0ke
2. Yonkers Boko - Katariina Palomäki
5v trn r Express Ride B.W.T Illusion Speedy Somolli Yht:9 1-1-0 10:9 1-1-0 991,00e 18.8ake 20,9ke
20m----------------------------
3. Ramona Kemp - Erika Laine
7v mrn t Stags Breath - Jolie Patronne - Podosis Yht:38 1-2-2 10:6 0-0-0 2665,00e 18,6ake 18,9ke
4. I'll be Back - Paula Lehtola
9v tprn r Living Pride - Spotbell - Spotlite Lobell Yht:31 3-2-4 10:5 0-1-1 4040,00e 17,4aly 18,2ke
40m----------------------------
5. Attila di Mar - Susanna Stenius
13v prn o Lemon Dra - Lorella OM - Marengo Hanover Yht:191 37-35-25 10:5 0-0-0 279276,00e 13,5aly 15,3ly

6. Lähtö

1. Länsituuli - Arto Johansson
7v rt t Apassi - Odysseija - Pysteri Yht:9 0-2-1 10:0 793e
38,5ake 37,5ke
20m---------------------------
2. Kätevän Lissu - Helena Salmela
7v prt t Ylikessu - Pikku-Kätevä - Vieteri Yht:7 1-1-1 10:6 1-0-1 1070,00e
35,8ake 36,4ke
3. Wauhti-Wintiö - Hemmi Salminen
6v prt o Kesä-Toto - Liisuke - Vokker Yht:30 0-1-1 1880,0e 34,9ake 36,7ke

40m---------------------------
4. Vinkuri - Aarne Ranta
8v prt o Sinkun Vinkku - Huvi-Ruutu - Ruutu-Poika Yht:40 3-7-5 10:19 1-4-4
5745,00e 28,3aly 30,5ke

7. Lähtö

1. Luikon Zelda - Mika Jauhola
4v prn t Elkhorn Creek - Morning Silende - Balboa Yht:9 0-1-0 10:9 0-1-0 160,00e 25,1ake 18,9ke
2. Gryneth The Great - Markku Ranta
20m-------------------------
3. Aragon Chinook - Hemmi Salminen
5v trn r Spotlite Lobell - Tamira Chinook - Texas Yht:12 0-1-0 10:2 0-0-0 1579,00e 15,4ly
4. Greeper - Paula Tervonen
7v trn r Smooth Blend - Agneta W - Count's Pride Yht:45 2-2-1 10:18 0-0-0 1545,00e 17,2ake 17,8ke
5. Bwt Digger - Aarne Ranta
5v tprt r Supertoy - Andrea Kemp - Barbeque Yht:45 0-0-2 10:7 0-0-0 17,5ake 19,1ke

8. Lähtö monte

1. Veleri - Katri Mikkola
7v prt r Teme - Valkin-Venla - Vokker Yht:13 1-01-0 10:7 0-1-0 620e 37,4ke
20m------------------------
2. Loisto-Hurra - Katariina Palomäki
6v rt r Turo - K.P. Juulia - Spiraali Yht:54 4-2-7 10:20 3-1-4 30,3aly 30,9ke
40m
3. Andre Tenor - Paula Lehtola
9v m r Lykke Gutten - Galine - Troll Jahn Yht:53 3-1-2 10:2 0-0-0 13788,00e 29,1aly 31,3ke
60m-----------------------
4.
Heluker - Henna Romsi
10v prt r Vokker - Helan-Heitto - Viltter Yht:116 10-12-7 10:32 2-3-0 35647,00e 25,6aly 26.9ly

9. Lähtö

1. Horny Rocket - Juha Luusuaniemi
5v tprn o Sugar Free - Dame Gallant - Meadow Gallant Yht:35 1-0-3 10:11 0-0-1 3768,00e 18,6aly 19,1ke
2. Sue Hornline - Markku Ranta
9v prn t Lindy's Crown - Sierra Sue - Sierra Kosmos Yht:39 4-2-0 10:2 0-0-0 3820,00e 17,3ake 17,6ke
20m----------------------
3. Naglog - Jutta Ojala
6v prn t Coktail Jet - Memory Girl - Nuclear Kosmos Yht:23 2-3-3 10:13 1-2-0 5054,00e 18,1ake 19,3ke
4. Niro de Hedebo - Aarne Ranta
5v trn r Earthquake - Act - Florida Pro Yht:30 3-5-0 10:2 0-0-0 5354,00e 16,3aly 17,2ke
40m----------------------
5. Silvernova - Arto Rahkonen
6v mrn o Silver Pine - Wanna B.Best - Mr Moxy Yht:51 4-0-1 10:11 0-0-0 11520,00e 15,5aly 17,3ke
6. Davido - Markku Kuusela
6v tprn r David Raymond - Claudia Schiffer - Meadowbranch Lou Yht:42 7-4-5 10:0 9050.00e 15,7aly 18,3ke

10. Lähtö

1. Keessar - Juha Ranta
11v tprn o Hovi-Ari - Jösse - K.K. Kössi Yht:90 6-5-8 10:9 0-0-1 14800,00e 28,2aly  28,0ke
20m---------------------
2.
Hiskin Humu - Markku Ranta
12v prt r Kihin Hiski - Marilocki - Lokker Yht:131 8-19-13 10:19 0-0-2 28290,00e 25,4aly 26,3ly
40m---------------------
3. Karku - Aarne Ranta
9v tprt o Rallaus - P.V. Suvitar - Riviero Yht:74 11-7-14 10:16 0-1-4 36237,00e 23,4aly 25,1ly

18.9.2010

©2017 Tervolan hevosjalostusyhdistys ry - suntuubi.com